Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Soliditets värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Soliditets databas.

Följ oss även här

      

Våra samarbetspartners

 












Vi stödjer

 

 

10 DAGAR PEKING

Måla vid kinesiska muren! Spendera oförglömliga kvällar med genuina och delikata måltider med pinfärska asiatiska råvaror och kryddor. Tillbringa natten på vårt bästa hotell alldeles intill muren och upplev gryningen där. Detta är ett litet axplock av vad du får uppleva på denna resa. Följ med de erfarna bildpedagogerna Mia Alberts och Charlotta Alberts till ett Kina som kommer att bli ditt. Till soluppgång på Kinesiska muren, trånga bakgårdar i Beijing och till parker där alla umgås.

Mål
• Under denna intensivkurs, oavsett ålder och förkunskaper, kommer du att arbeta på din egen nivå, och i din egen takt.
• Det blir din rivstart till ett fortsatt måleri hemma.
• Du arbetar i främmande miljöer som gör att du sen ser hemmotiven med nya ögon.
• Du kommer ha en rutin att falla tillbaka på när du fortsätter vill måla.
• Du kommer vara mer tålmodig med dig själv då du sett att ALLA som målar oavsett nivå brottas med färg och formspråk.
• Du kan skildra djup i dina bilder bättre.
• Denna kurs är en kombination av måleri och turism.
• Du kommer uppleva Pekings kultur i olika miljöer!

Mia och Charlotta har under många år arbetat med elever som har stor spridning i kunskap. Mia Alberts har bott i Beijing i två år och ser fram emot att återvända med dig som bildintresserad resenär. Tillsammans med Charlotta Alberts, som har arbetat 25 år som bildpedagog, ser de fram emot att få ta del av din bildutveckling i Kina.

Är du intresserad av den här resan? Skicka gärna en intresseanmälan till info@lotustravel.se  

 Mia och Charlotta Alberts

Snabbsökning